Grafik zajęć ZADZWOŃ

poznaj Judo

Judo – japońska sztuka walki

Judo wywodzi się z Japonii. Jego twórcą był Jigoro Kano (1860-1938). Zebrał i ulepszył chwyty jiu-jitsu nadając im nową formę. Kano usunął z jiu-jitsu elementy mogące zagrozić zdrowiu lub życiu wprowadzając nowe, stworzone przez siebie. Nazwę Judo można tłumaczyć jako „drogę do zwinności” lub „drogę ustępowania” (Ju – zwinnie, ustępować; Do – droga, zasada).

 

Współczesne Judo

Współczesne Judo jest sportem ściśle ograniczonym przepisami opartymi na starych japońskich zasadach walki wręcz. Jest to rodzaj walki wymagającej specjalnego ubioru zwanego „judogi„. Ogólny rozwój fizyczny, a następnie uzyskanie skuteczności w zawodach, oto główne cele współczesnego judo. Celem przewodnim, uzyskanym przez systematyczne ćwiczenia, wysuniętym przez twórcę Judo – Jigoro Kano, jest „doskonalenie samego siebie„.

 

Judo jako forma doskonalenia samego siebie

Judo przyczynia się do harmonijnego rozwoju, przekonuje, że nie siła i ciężar ciała, a szybkość i zwinność są czynnikami decydującymi w działaniu. Judo dla dzieci i młodzieży jest właściwym systemem wychowania fizycznego, sportem, który bardzo dobrze przygotowuje do życia. Pozwala młodzieży nie tylko odkryć i rozwijać własne możliwości, ale także osiągnąć skuteczność w działaniu. Judo rozwija szybkość, zwinność, wytrzymałość i siłę, a także spostrzegawczość, opanowanie, odwagę, odporność, koncentrację i wytrwałość. Jego wpływ wychowawczy jest niezaprzeczalny.

Kano Jigoro

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Aktualności i wydarzenia.

Poniżej przedstawiamy najnowsze informacje z działalności Mayo Judo & Fitness Center oraz podopiecznych.

Mayo Judo Fitness Center

Mayo Judo & Fitness Center
ul. Kaszubska 23
84-100 Puck
692 688 050
mayojudo@gmail.com

Dane rejestrowe
NIP 5871715348
Regon 369742796
KRS 723770

Nr rachunku bankowego
Wpłat prosimy dokonywać na rachunek klubu w Banku Millennium
34 1160 2202 0000 0003 6866 2369

Działamy na terenie Centralnego Ośrodka Sportu Cetniewo we Władysławowie oraz MOKSiR Puck. Zajęcia Judo, Fitness, Aerobik/pilates, Cross trening

Copyright © 2019 - 2022 Mayo Judo & Fitness Center, projekt i wykonanie pekades

Klub sportowy Mayo Judo & Fitness Center powstał z pasji do judo i fitnessu czyli do zdrowego i aktywnego stylu życia. Nasza wizja to pragnienie wydobywania z ćwiczących tego co najlepsze, by starali się przekraczać własne możliwości, pokonać własne ograniczenia. Prowadzimy zajęcia Judo dla dzieci oraz Judo dla dorosłych, we Władysławowie, Pucku.