Grafik zajęć ZADZWOŃ

Droga pełna przygód

Judo dla dzieci i młodzieży

Program szkolenia dostosowany jest do wieku rozwojowego dzieci i młodzieży. Treningi judo obejmują naukę i doskonalenie podstawowych elementów technicznych. Uczymy bezpiecznego upadania, trzymań, rzutów. Ponadto ogromny wachlarz ćwiczeń z gimnastyki, akrobatyki, gry i zabawy ruchowe oraz zespołowe gry sportowe.
Treningi prowadzone są przez absolwentów Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Licencjonowanych trenerów judo z wieloletnim doświadczeniem zawodniczym i trenerskim. Posiadający wiedzę z zakresu sportu dzieci i młodzieży. Są twórczy i kreatywni, doskonali pedagodzy.

Mini Judo dla dzieci w wieku 4-6 i 7-9 lat

I etap – wstępny – wspieramy przedszkole i  szkołę

Dzieci w wieku 4-6 lat (przedszkole) oraz 7-9 lat (SP klasy 1-3) lat to bardzo wyjątkowe grupy. Wymagająją nieco innego podejścia niż starsze dzieci.

Program nauczania na tym etapie dotyczy rozwoju wszystkich podstawowych umiejętności ruchowych (w tym wielu podstawowych umiejętności ruchowych związanych z judo) oraz umiejętności sportowych. Treningi na etapie to:

 • zabawa i radość
 • nabywanie wszechstronnych umiejętności ruchowych
 • nauczanie podstaw judo a przede wszystkim bezpiecznego upadania

Judo dla dzieci 10 lat i starsi


II etap – uczymy się trenować – wspieramy kluby i szkołę

Podniesienie poziomu ogólnej sprawności fizycznej, rozwój podstawowych zdolności motorycznych (siły, szybkości, koordynacji ruchowej, zwinności, wytrzymałości) nauka podstawowych elementów judo. Treningi na tym etapie to:

 • wszechstronne szkolenie sportowe
 • nauczanie i doskonalenie podstawowych elementów judo
 • przygotowanie do progresywnego szkolenia judo

Ćwiczenia podstawowe w treningu judo

Gimnastyka

Zajęcia odbywają się na sali judo wysłanej materacami, gdzie Dzieci ćwiczą boso. Celem tych ćwiczeń jest kształtowanie prawidłowej postawy ciała, napinania mięśni i szybkości ich skurczów. Są one ćwiczeniami przygotowującymi organizmy dzieci i młodzieży do przyswajania umiejętności i nawyków ruchowych. Przy ich pomocy eliminuje się wady postawy. Ćwiczenia zwinnościowo-akrobatyczne stosowane w gimnastyce współdziałają z harmonijnym rozwojem organizmu, doskonalą fizyczną sprawność człowieka jako podstawę zdrowia i zdolności do wykonywania pracy. Mają one zastosowanie w życiu codziennym jako ruchy praktyczne i utylitarne. Doskonalą również fizyczne i psychiczne właściwości człowieka. Ćwiczenia z gimnastyki pozwalają dzieciom opanować m.in. przewroty w przód w tył, stanie na rękach, przeżuty, salta

Gry i zabawy ruchowe, tory przeszkód.

Gry i zabawy ruchowe są podstawowym środkiem wychowania fizycznego; wszechstronnie oddziałują na ustrój, przyczyniają się do podnoszenia jego wydolności oraz wszechstronnej sprawności fizycznej. W toku zabaw i gier ruchowych podnosi się wydolność wielu układów i narządów, zwłaszcza układu ruchowego i mięśniowego, krążenia i oddychania itp., a także rozwijają się wszelkie zdolności ruchowe: siła, szybkość, wytrzymałość, zwinność, koordynacje ruchową oraz umiejętności ruchowe, mające zastosowanie w toku codziennej działalności człowieka. Należy również pokreślić, iż wpływają one korzystnie na rozwój umysłowy dzieci i młodzieży, a także na kształtowanie ich woli i charakteru.

Gry sportowe

Gry sportowe (piłka nożna, koszykówka, rugby, badminton) kształtują, zręczność, zwinność, koordynację, wytrzymałość. Stanowią ćwiczenia wielostronne i angażujące cały organizm. Nauczanie i doskonalenie umiejętności rzucania, podbijania czy też prowadzenia piłki nogą, ręką daje wiele zadowolenia i satysfakcji. Organizowane w zespołach mają wpływ na kształtowanie umiejętności współpracy i współdziałania.

Gdzie trenujemy?

Zajęcia odbywają się w poniższych lokalizacjach oraz w plenerze. Sprawdź w Grafiku Zajęć kiedy i gdzie odbędzie się Twój trening.

 • COS OPO Cetniewo
  Żeromskiego 52, 84-120 Władysławowo
 • MOKSiR Puck
  aleja Lipowa 3, 84-100 Puck
 • SP Puck im. Mariusza Zaruskiego
  Nowy Świat 12, 84-100 Puck
BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Aktualności i wydarzenia.

Poniżej przedstawiamy najnowsze informacje z działalności Mayo Judo & Fitness Center oraz podopiecznych.

Mayo Judo Fitness Center

Mayo Judo & Fitness Center
ul. Kaszubska 23
84-100 Puck
692 688 050
mayojudo@gmail.com

Dane rejestrowe
NIP 5871715348
Regon 369742796
KRS 723770

Nr rachunku bankowego
Wpłat prosimy dokonywać na rachunek klubu w Banku Millennium
34 1160 2202 0000 0003 6866 2369

Działamy na terenie Centralnego Ośrodka Sportu Cetniewo we Władysławowie oraz MOKSiR Puck. Zajęcia Judo, Fitness, Aerobik/pilates, Cross trening

Copyright © 2019 - 2022 Mayo Judo & Fitness Center, projekt i wykonanie pekades

Klub sportowy Mayo Judo & Fitness Center powstał z pasji do judo i fitnessu czyli do zdrowego i aktywnego stylu życia. Nasza wizja to pragnienie wydobywania z ćwiczących tego co najlepsze, by starali się przekraczać własne możliwości, pokonać własne ograniczenia. Prowadzimy zajęcia Judo dla dzieci oraz Judo dla dorosłych, we Władysławowie, Pucku.